Podlaskie. Zasilane Naturą - Wrzesień 2023

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Wrzesień 2023

31 sie - 2 wrz '2023
200 kajaków na 200-lecie Kanału Augustowskiego

Centrum Turystyki Wodnej PTTK w Augustowie zaprasza na niezwykły spływ kajakowy. Trasa prowadzi przez fragment malowniczej trasy Kanału – od śluzy Kudrynki do Stanicy Wodnej PTTK Swoboda.

10 września 2023
Dożynki Wojewódzkie 2023 w Wasilkowie

Mnóstwo atrakcji w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie podczas Dożynek Wojewódzkich, połączonych z II Podlaskim Festiwalem Kół Gospodyń Wiejskich i Produktu Lokalnego.

9 września 2023
Narodowe Czytanie 2023

Zapraszamy do Amfiteatru Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku na interpretację „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Start o godz. 11:00.

9-24 września 2023
Europejskie Dni Dziedzictwa

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jak co roku zaprasza do udziału w ogólnopolskim festiwalu kultury, którego celem jest promocja dziedzictwa kulturowego.

od września 2023
Nowy sezon w Teatrze Dramatycznym

W programie m.in. sztuki znane białostockiej publiczności jak „Pomoc domowa”  i „Landschaft”. Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku  zaprasza do spotkań poza  siedzibą przy ul. Elektrycznej, gdzie trwa remont.

Lipiec / sierpień / wrzesień
Maratony Kresowe 2023

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB to seria zawodów dla zawodników i amatorów, odbywających się w najpiękniejszych rejonach województwa.

Cały rok
Planetarium wraz z Obserwatorium Astronomicznym UwB

Na terenie kampusu UwB, przy ul. Ciołkowskiego 1P, funkcjonuje edukacyjny kompleks astronomiczny, w którym odbywają się seanse i spotkania – grupowe i indywidualne. Szczegóły na stronie.

do 9 września 2023
Podlaskie Kino Plenerowe

Bezpłatne projekcje filmowe na świeżym powietrzu w 15 miejscowościach regionu, przez całe lato.

24 września 2023
Rowerowy Lajt Rajd

Fundacja MAD i Stowarzyszenie Rowerowy Białystok zapraszają na Rajd o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Na drodze każdy musi być widoczny, ale tym razem puszczamy wodze wyobraźni – na trasie Białystok-Supraśl będzie kolorowo!

cały wrzesień
Rykowisko jeleni i bukowisko łosi

Posłuchaj najpiękniejszych koncertów tej jesieni – przez cały wrzesień trwa rykowisko jeleni i bukowisko łosi.

cały sezon
Na rower: Green Velo!

Przez Podlaskie biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zaplanuj wyprawę i poznaj najbardziej malownicze podlaskie trasy! 

Turystyka
Skarby Wschodu. Podlaskie na weekend

Niecodzienne atrakcje czekają w dalekich krajach? Sprawdź, jakie możliwości otwierają się na Wschodzie! Niesamowite miejsca, spotkania i przeżycia – wszystko przed Tobą.


Wrzesień w Podlaskiem

Na przełomie lata i jesieni Podlaskie zaprasza na nowy sezon w instytucjach kultury, a także do lasów, w których trwa wyjątkowy koncert natury – rykowisko jeleni.

Wrzesień w Podlaskiem
Biebrzański Park Narodowy jest
największy w Polsce.
Jego łączna powierzchnia to 59 223 ha.
Odwiedź nas