Podlaskie. Zasilane Naturą - Luty 2024

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Luty 2024

10 lutego 2024
Szturm Zamku w Tykocinie

Zawitaj do Tykocina, nazywanego często „miasteczkiem-bajeczką” i weź udział w corocznej rekonstrukcji historycznej szturmu na zamek w czasie Potopu Szwedzkiego.

Cały rok
Planetarium Uniwersytetu w Białymstoku

Do wielbicieli kosmosu, gwiazd, wszechświata: zapraszamy do nowo otwartego planetarium Uniwersytetu w Białymstoku! Bilety kupisz online.

10 lutego 2024
Bieg Pamięci Sybiru

Muzeum Pamięci Sybiru razem z Fundacją Białystok Biega po raz kolejny zapraszają do uczczenia pamięci o ofiarach sowieckich deportacji z lat 1940–1941. Bieg ma także edycję wirtualną.

Kultura
Teatr Wierszalin w Supraślu

Kameralny teatr nagradzany na całym świecie. Poznaj świat mitów i folkloru – w nowatorskiej, ekspresyjnej formie. Punkt obowiązkowy!

cała zima
WOSIR Szelment

Zaplanuj zimowy wypad do WOSiR Szelment na Suwalszczyźnie. Do wyboru masz tu kilkanaście tras narciarskich i snowboardowych. Dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka.

cała zima
Zimowy spływ kajakowy

Odkryj kajakarstwo w zimowej wersji i z tej perspektywy podziwiaj Puszczę Augustowską.

Kultura
Opera i Filharmonia Podlaska

Najnowocześniejsze centrum kulturalne w tej części Europy. Obok spektakli operowych i musicalowych, Opera zaprasza także na koncerty symfoniczne, przedstawienia, spektakle dla dzieci. Sprawdź aktualny repertuar!

Cała zima
Biegówki

Podziwiaj zimowe krajobrazy na nartach biegowych. W Podlaskiem znajdziesz wiele malowniczych tras, a także wypożyczalnie sprzętu – m.in. w Supraślu (Puszcza Knyszyńska), na Dojlidach, w Suwalskim Parku Krajobrazowym.

Turystyka
Podlaskie i Finlandia: 12 podobieństw

Kraina lasów, jezior i amatorów sauny jest bliżej niż się wydaje! Zobacz 12 zaskakujących cech, które łączą Podlaskie i Finlandię.


Luty w Podlaskiem

Jeden z najzimniejszych miesięcy w roku zaplanuj aktywnie! Podlaskie – a przede wszystkim Suwalszczyzna – to prawdziwy raj dla amatorów sportów zimowych: nart biegowych, zjazdowych czy snowboardu.

Luty w Podlaskiem
We wsi Kruszyniany znajduje się
najstarszy meczet w Polsce.
Teren ten zamieszkuje społeczność polskich Tatarów.
Odwiedź nas