Podlaskie. Zasilane Naturą - Kultura

Podlaskie inspiruje

Kultura

Made in Podlaskie
31 pomysłów na prezenty „Made in Podlaskie”

Poznaj pomysły na prezenty od podlaskich firm, rzemieślników i artystów. Naturalne składniki, lokalność, tradycja. Dobre dla człowieka – dobre dla Natury.

Kultura
Opera i Filharmonia Podlaska

Najnowocześniejsze centrum kulturalne w tej części Europy. W repertuarze, obok spektakli operowych i musicalowych, także koncerty symfoniczne, interaktywne przedstawienia, spektakle dla dzieci oraz festiwale muzyczne. 

Kultura
Muzeum Ikon w Supraślu

Interaktywne muzeum, które pozwala lepiej zrozumieć prawosławie i poznać jego fascynującą sztukę sakralną. Znajduje się na terenie 500-letniego prawosławnego monasteru w Supraślu.

Kultura
Teatr Wierszalin w Supraślu

Kameralny teatr nagradzany na całym świecie. Poznaj świat mitów i folkloru – w nowatorskiej, ekspresyjnej formie. Punkt obowiązkowy!

Kultura
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Skansen, muzeum, zachowany wycinek świata, który odchodzi. Znajdziesz tu pieczołowicie odtworzoną architekturę drewnianą, dwór ziemiański, sprawny młyn wodny i unikatową kolekcję sprzętu rolniczego. Muzeum działa cały rok.

Kalendarz
Wrzesień w Podlaskiem

Na przełomie lata i jesieni Podlaskie zaprasza na nowy sezon w instytucjach kultury, a także do lasów, w których trwa wyjątkowy koncert natury - rykowisko jeleni.

W Podlaskiem jest
największe zagęszczenie krów mlecznych w kraju.
Na każde 100 ha przypada 41 sztuk.
Odwiedź nas