Podlaskie. Zasilane Naturą - Kultura

Podlaskie inspiruje

Kultura

Made in Podlaskie
29 pomysłów na prezenty „Made in Podlaskie”

Poznaj pomysły na prezenty od podlaskich firm, rzemieślników i artystów. Naturalne składniki, lokalność, tradycja. Dobre dla człowieka – dobre dla Natury.

Kultura
Opera i Filharmonia Podlaska

Najnowocześniejsze centrum kulturalne w tej części Europy. Obok spektakli operowych i musicalowych, Opera zaprasza także na koncerty symfoniczne, przedstawienia, spektakle dla dzieci. Sprawdź aktualny repertuar!

Kultura
Muzeum Ikon w Supraślu

Interaktywne muzeum, które pozwala lepiej zrozumieć prawosławie i poznać jego fascynującą sztukę sakralną. Znajduje się na terenie 500-letniego prawosławnego monasteru w Supraślu.

Kultura
Teatr Wierszalin w Supraślu

Kameralny teatr nagradzany na całym świecie. Poznaj świat mitów i folkloru – w nowatorskiej, ekspresyjnej formie. Punkt obowiązkowy!

Kultura
Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Skansen, muzeum, zachowany wycinek świata, który odchodzi. Znajdziesz tu pieczołowicie odtworzoną architekturę drewnianą, dwór ziemiański, sprawny młyn wodny i unikatową kolekcję sprzętu rolniczego. Muzeum działa cały rok.

Kalendarz
Maj w Podlaskiem

Na długi (lub standardowy) majowy weekend przyjedź do Puszczy Białowieskiej. Pierwotna puszcza zachwyca nasyconą zielenią i wręcz ogłusza śpiewem ptaków. A po drodze - nasyć oczy przestrzenią i bezkresnymi polami rzepaku.

W Podlaskiem znajduje się
najgłębsze jezioro w Polsce
– Hańcza. Ma głębokość 106 m.
Odwiedź nas