Podlaskie. Zasilane Naturą - Sierpień 2023

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Sierpień 2023

sierpień 2023
Lato w Pograniczu

Fundacja Pogranicze zaprasza do Sejn i Krasnogrudy, do Dworu Miłosza, gdzie przez cały sierpień czekają spotkania autorskie, wystawy, koncerty.

22 lipca - 6 sierpnia 2023
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Zapraszamy na wyjątkowy, pełen pasji i dobrego, szalonego aktorstwa wędrowny festiwal teatralny Wertep. Start w Drohiczynie 22 lipca, a finał w Hajnówce 6 sierpnia.

5-6 sierpnia 2023
500 Kajaków

Wielka kajakarska przygoda na Bugu – jednej z ostatnich nieuregulowanych rzek w Polsce. Pierwszy spływ odbył się w 2013 roku na cześć 500-lecia województwa podlaskiego.

5-6 sierpnia 2023
Dni Suwałk 2023

Na Bulwarach nad Czarną Hańczą odbędą się koncerty, wyruszy parada miejska, spotkamy się z kuchnią regionu.

6 sierpnia 2023
34. Jarmark Dominikański w Choroszczy

W parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy czekają: kiermasz rękodzieła i produktów lokalnych, strefa zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne, spotkanie z zawodnikami Jagiellonii, a wieczorem – koncert De Mono.

12 sierpnia 2023
XXXII Muzyczne Dialogi Nad Bugiem

Wielokulturowe spotkanie muzyczne w amfiteatrze Topolina w Mielniku nad Bugiem.

13 sierpnia 2023
Podlaskie Święto Chleba

Dołącz do jednej z największych imprez w regionie: Dożynki Wojewódzkie i Święto Chleba w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu to wyjątkowe spotkanie z podlaskimi tradycjami i smakami.

10-14 sierpnia 2023
Patrząc na Wschód. Festiwal literacki.

Święto literatury w Budzie Ruskiej na Suwalszczyźnie: spotkania autorskie, pokazy slajdów i filmów, warsztaty, spacery literackie i etnograficzne, kiermasz książek i rękodzieła.

15 sierpnia 2023
Electrum Ambient Park 2023

Relaks, muzyka, joga, rodzinne warsztaty kreatywne i projekcja filmu w Parku Konstytucji 3 Maja przy Alei Ambientowej w Białymstoku.

17-19 sierpnia 2023
Festiwal Filmowy ,,Wajda na Nowo"

Święto kina w Suwałkach: pokazy filmów Mistrza Wajdy, wystawy, konkurs filmowy, spotkania z gwiazdami polskiego filmu, kino plenerowe oraz warsztaty filmowe.

17-20 sierpnia 2023
Festiwal „Metastasio bez granic”

Opera i Filharmonia Podlaska zaprasza na nowy festiwal. Wśród wydarzeń: happeningi uliczne, koncert „Kantyków Supraskich” w wykonaniu chóru OiFP i plenerowy spektakl teatralno-operowy „Metastasiana”.

19-20 sierpnia 2023
Podlaski Piknik Militarny

Na terenie żwirowni w Ogrodniczkach k. Białegostoku startuje Misja Wschód czyli: pokazy wyposażenia, pokazy służb mundurowych i grup rekonstrukcyjnych, wystawy muzealne oraz inne atrakcje militarne.

26-27 sierpnia 2023
Biesiada Miodowa w Kurowie

Wielkie podlaskie święto miodu i pszczelarstwa już po raz 23. w Kurowie. Okazja, by skosztować i kupić najlepsze miody i rękodzieło z regionu.

Lipiec / sierpień / wrzesień
Maratony Kresowe 2023

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB to seria zawodów dla zawodników i amatorów, odbywających się w najpiękniejszych rejonach województwa.

do 9 września 2023
Podlaskie Kino Plenerowe

Bezpłatne projekcje filmowe na świeżym powietrzu w 15 miejscowościach regionu, przez całe lato.

całe wakacje
Tarasy Opery i Filharmonii Podlaskiej

Opera zaprasza na spacery po dachu gmachu z tarasem widokowym, skąd można zobaczyć przepiękną panoramę Białegostoku. Bilety do kupienia w kasach biletowych w foyer OiFP.

cały sierpień
Perseidy na podlaskim niebie

Zaplanuj Noc Perseidów w Podlaskiem i oglądaj spadające gwiazdy w jednym z najmniej zanieczyszczonych światłem regionów.

cały sezon
Na rower: Green Velo!

Przez Podlaskie biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zaplanuj wyprawę i poznaj najbardziej malownicze podlaskie trasy! 


Sierpień w Podlaskiem

Sierpień w Podlaskiem to czas regeneracji blisko natury, a także festiwali, koncertów, interdyscyplinarnych spotkań ze Sztuką. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej oderwać się od codzienności, spoglądaj w górę – w sierpniowe wieczory czekają na Ciebie nieziemskie spektakle spadających gwiazd.

Sierpień w Podlaskiem
Przez Podlaskie biegnie
najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo
- wynosi 592 km.
Odwiedź nas