Podlaskie. Zasilane Naturą - Czerwiec 2024

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Czerwiec 2024

Turystyka
Podlaskie z dziećmi

Zabierz najmłodszych na spotkanie ze światem podlaskiej natury, kultury i historii. Odkryjcie, że powody do zachwytu można znaleźć nie tylko na drugim końcu świata!

5-8 czerwca 2024
Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Walizka”

37. edycja międzynarodowego święta teatru w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Na uczestników czeka kilkadziesiąt wydarzeń z udziałem artystów z Europy i USA.

8-9 czerwca 2024
Podlaskie Święto Sera

Po raz pierwszy w tej części Polski odbędzie się święto sera farmerskiego i zagrodowego. Spotykamy się w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

9 czerwca 2024
Podlaskie Sploty - Festiwal Tkactwa

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na piknik tkacki na placu przed Pałacem Branickich w Białymstoku. W programie pokazy, warsztaty i kiermasz rękodzieła.

8 czerwca 2024
Science Show

Na terenie kampusu Uniwersytety w Białymstoku przy ul. Ciołkowskiego 1 odbędzie się Ekologiczny Piknik Rodzinny:  tworzenie Panoramy Bioróżnorodności, odkrywanie przyrody w matematyce i literaturze, tajemnice z życia pszczół, miniaturowe ekosystemy, przytulanie drzew i czerpania energii z natury.

15-16 czerwca 2024
Europejskie Dni Archeologii

Dział Archeologii Muzeum Podlaskiego zaprasza miłośników archeologii na wycieczkę po najbardziej fascynujących stanowiskach archeologicznych regionu.

16 czerwca 2024
Biebrzański Bieg Łosia

Zapraszamy w niedzielę 16 czerwca do Goniądza na półmaraton oraz biegi na dystanse 10 i 5 km. Dodatkowo: piknik rodzinny i kiermasz rękodzieła.

16 czerwca 2024
Jarmark Sztuki Ludowej Podlasia

Będą tkaniny, rzeźby, ceramika, wyroby kowalskie, plecionkarskie z wikliny i słomy, drewniane zabawki i haftowane makatki. Zaprasza Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie.

cały sezon
Kanał Augustowski

Kanał Augustowski jest mekką turystyczną jako jeden z najbardziej unikatowych szlaków kajakarskich w Polsce. Przeprawy przez śluzy, spokojne jeziora, nieskażona natura wokół – przeżyj tę przygodę!

Kwiecień-wrzesień
Maratony Kresowe

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB to seria zawodów dla zawodników i amatorów, odbywających się w najpiękniejszych rejonach województwa.

całe lato
Lato w Ośrodku Szelment

Park wodny, gondola, wyciąg nart wodnych, plaża z palmami – Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment na malowniczej Suwalszczyźnie przygotował wiele atrakcji na sezon letni.

Kultura
Teatr Wierszalin w Supraślu

Kameralny teatr nagradzany na całym świecie. Poznaj świat mitów i folkloru – w nowatorskiej, ekspresyjnej formie. Punkt obowiązkowy!

22-23 czerwca 2024
Dni Tykocina 2024

Port Kultury Tykocin wraz z Miastem Tykocin zapraszają na dni pełne atrakcji nawiązujących do kultury i tradycji regionu.

czerwiec-lipiec
Noc Kupały

Najkrótsze noce roku to w Podlaskiem czas świętowania Nocy Kupały. Tradycyjne słowiańskie święto związane z letnim przesileniem oznacza cykl widowiskowych wydarzeń w różnych zakątkach regionu.

całe wakacje
Tarasy Opery i Filharmonii Podlaskiej

Opera zaprasza na spacery po dachu gmachu z tarasem widokowym, skąd można zobaczyć przepiękną panoramę Białegostoku. Bilety do kupienia w kasach biletowych w foyer OiFP.

cały sezon
Na rower: Green Velo!

Przez Podlaskie biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zaplanuj wyprawę i poznaj najbardziej malownicze podlaskie trasy! 


Czerwiec w Podlaskiem

Najkrótsze noce w roku w Podlaskiem trwają najdłużej – tradycyjną, barwną Noc Kupały świętować tu możesz nawet przez kilka kolejnych weekendów! Z początkiem lata zaplanuj czas w plenerze: na rowerze, w kajaku lub… w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego, wsłuchując się w śpiew wodniczek.

Czerwiec w Podlaskiem
W Klinice Ginekologii Akademii Medycznej w Białymstoku przeprowadzono
pierwszy w Polsce udany zabieg in vitro.
Było to w 1987 roku.
Odwiedź nas