Podlaskie. Zasilane Naturą - Czerwiec 2023

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Czerwiec 2023

2-3 czerwca 2023
Juwenalia Białystok 2023

Święto studentów w stolicy regionu w wielkim stylu powraca po trzech latach przerwy. Wśród zaproszonych artystów m.in. Lady Pank, Happysad, Maryla Rodowicz i Kult. Impreza odbędzie się na Kampusie Politechniki Białostockiej. Partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie.

2 czerwca 2023
Piknik z okazji Dnia Dziecka

Animacje dla dzieci, kącik zabaw artystycznych, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych oraz mnóstwo gier i konkursów. Będzie baśniowo, zagadkowo, muzycznie i artystycznie. Zapraszamy od godz. 16:00 na plac przed „Spodkami” na PiKnik Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku.

3 czerwca 2023
Tatarskie Święto Wiosny w Bohonikach

Koncerty, pokazy łucznicze i konne, zawody kulinarne, inscenizacja Azan – obrzędu nadania imienia nowo narodzonemu dziecku – tak w Bohonikach podlascy Tatarzy obchodzą Navruz, czyli święto wiosny.

3 czerwca 2023
Kajakarska gra terenowa na Kanale Augustowskim

Wydarzenie z okazji 200-lecia Kanału Augustowskiego! 3 czerwca br. uczestnicy gry będą mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną i spędzić aktywnie czas z rodziną. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja.

10-11 czerwca 2023
Podlaskie Sploty - Festiwal Tkactwa

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na piknik tkacki na placu przed Pałacem Branickich w Białymstoku.

10 czerwca 2023
ULTRA Duch Puszczy

Prawdopodobnie najpiękniejszy ultramaraton rowerowy w Polsce! Trasa obejmuje: Białowieski, Narwiański i Biebrzański Park Narodowy oraz Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej.

18 czerwca 2023
30. Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej

Występy zespołów kurpiowskich, otwarta scena dla muzykantów i śpiewaków ludowych, kiermasz sztuki ludowej oraz animacje z języka angielskiego – zaprasza Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie.

23-24 czerwca 2023
Up to Date Festival

Zaplanuj obecność na kultowym już festiwalu muzyki elektronicznej Up to Date w Białymstoku. Tegoroczna edycja będzie zasilana naturą bardziej niż kiedykolwiek wcześniej!

23 czerwca 2023
Disco Pod Gwiazdami w Białymstoku

Największa plenerowa dyskoteka w Polsce! Wystąpią m.in: Doda, Viki Gabor, Daria Marx, Kasia Wilk, Oskar Cyms, Mezo & Liber. Gwiazdą wieczoru będzie Thomas Anders & Modern Talking oraz Ricchi e Poveri. Impreza będzie transmitowana na żywo w Telewizji Polsat. Wstęp wolny!

24 czerwca 2023
Dni Truskawki w Korycinie

Kolejna edycja święta w truskawkowej stolicy regionu. W programie między innymi Półmaraton Mleczny,  zawody sportowe, bitwa truskawkowa, atrakcje dla dzieci.

Turystyka
Podlaskie z dziećmi

Zabierz najmłodszych na spotkanie ze światem podlaskiej natury, kultury i historii. Odkryjcie, że powody do zachwytu można znaleźć nie tylko na drugim końcu świata!

czerwiec-lipiec 2023
Noc Kupały

Poczuj prawdziwą magię podczas najkrótszych nocy w roku i święta Nocy Kupały. W tym roku uroczystości odbędą się m.in. na polanie Pólko obok Supraśla (16-21 czerwca) i w Dubiczach Cerkiewnych nad Zalewem Bachmaty (15 lipca).

całe lato
Lato w Ośrodku Szelment

Park wodny, gondola, wyciąg nart wodnych, plaża z palmami – Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment na malowniczej Suwalszczyźnie przygotował wiele atrakcji na sezon letni.

24-25 czerwca 2023
Dni Tykocina 2023

Port Kultury Tykocin wraz z Miastem Tykocin zaprasza na dni pełne atrakcji nawiązujących do kultury i tradycji regionu.

Kultura
Teatr Wierszalin w Supraślu

Kameralny teatr nagradzany na całym świecie. Poznaj świat mitów i folkloru – w nowatorskiej, ekspresyjnej formie. Punkt obowiązkowy!


Czerwiec w Podlaskiem

Najkrótsze noce w roku w Podlaskiem trwają najdłużej – tradycyjną, barwną Noc Kupały świętować tu możesz nawet przez kilka kolejnych weekendów! Z początkiem lata zaplanuj czas w plenerze: na rowerze, w kajaku lub… w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego, wsłuchując się w śpiew wodniczek.

Czerwiec w Podlaskiem
W Klinice Ginekologii Akademii Medycznej w Białymstoku przeprowadzono
pierwszy w Polsce udany zabieg in vitro.
Było to w 1987 roku.
Odwiedź nas