Podlaskie. Zasilane Naturą - Styczeń 2024

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Styczeń 2024

7 - 9 stycznia
Prawosławne Święta Bożego Narodzenia

Świętuj dwa razy! Prawosławna Wigilia odbywa się 6 stycznia. W kolejnych 3 dniach wielu wsiach możesz spotkać kolędników z tradycyjną gwiazdą.

13 stycznia
Sylwester Juliański

Powitaj Nowy Rok zgodnie z kalendarzem juliańskim. Z 13 na 14 stycznia wiele restauracji organizuje drugą zabawę sylwestrową.

ferie zimowe
Ferie z Muzeum Podlaskim

W okresie ferii placówki Muzeum Podlaskiego przygotowały wiele wydarzeń dla dzieci i rodzin, koncertów oraz wystaw czasowych. Sprawdź aktualności!

12 stycznia–7 lutego 2024
Picasso w Muzeum Podlaskim

Wyjątkowa wystawa w białostockim Ratuszu prezentuje litografie dotykające dwóch kluczowych dla artysty tematów: „Wojna i Pokój” oraz „Los Toros” – czyli corrida.

Cała zima
Biegówki

Podziwiaj zimowe krajobrazy na nartach biegowych. W Podlaskiem znajdziesz wiele malowniczych tras, a także wypożyczalnie sprzętu – m.in. w Supraślu (Puszcza Knyszyńska), na Dojlidach, w Suwalskim Parku Krajobrazowym.

cała zima
WOSIR Szelment

Zaplanuj zimowy wypad do WOSiR Szelment na Suwalszczyźnie. Do wyboru masz tu kilkanaście tras narciarskich i snowboardowych. Dostępna jest również wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka.

cała zima
Zimowy spływ kajakowy

Odkryj kajakarstwo w zimowej wersji i z tej perspektywy podziwiaj Puszczę Augustowską.

Cały Styczeń
Obserwuj żubry

Obserwuj żubry w naturze. Zimą całe stada pojawiają się m.in. w okolicach Krynek.

Cały Styczeń
Kuligi

Wybierz się na kulig i przypomnij sobie dziecięcą radość z prawdziwej zimy! Przejażdżki organizuje wiele agroturystyk w regionie.


Styczeń w Podlaskiem

Ciesz się prawdziwą podlaską zimą! Rok rozpocznij kuligiem, albo…  zimowym spływem kajakowym. W styczniu w Podlaskiem masz też okazję po raz drugi przeżyć magię świąt – tu Boże Narodzenie świętuje się dwa razy: rodziny prawosławne obchodzą je zgodnie z Kalendarzem Juliańskim.

Styczeń w Podlaskiem
W Klinice Ginekologii Akademii Medycznej w Białymstoku przeprowadzono
pierwszy w Polsce udany zabieg in vitro.
Było to w 1987 roku.
Odwiedź nas