Podlaskie. Zasilane Naturą - Maj 2024

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Maj 2024

11-12 maja 2024
PKO Białystok Półmaraton

Kolejna edycja PKO Białystok Półmaratonu – wielkiego święta sportu, przyciągającego biegaczy z całej Polski i spoza jej granic.

10-19 maja 2024
Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki to wielkie święto podlaskich uczelni oraz instytucji popularyzujących naukę.

17-18 maja 2024
Juwenalia Białystok

Wielkie święto studentów w stolicy regionu, na Kampusie Politechniki Białostockiej. Partnerem strategicznym jest Województwo Podlaskie.

18 maja 2024
Noc Muzeów

Poznaj bliżej podlaskie instytucje kultury podczas Ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Z roku na rok przyłącza się do niej coraz więcej organizacji!

24 maja
Dzień Parków Narodowych

Europejski Dzień Parków Narodowych to okazja, by poznać 4 niesamowite podlaskie Parki. Każdy z nich to inny krajobraz i inna opowieść.

 

30 maja-2 czerwca 2024
Up to Date Festival

Zaplanuj obecność na kultowym już festiwalu muzyki elektronicznej Up to Date w Białymstoku. Województwo Podlaskie po raz kolejny jest partnerem wydarzenia.

Kultura
Opera i Filharmonia Podlaska

Najnowocześniejsze centrum kulturalne w tej części Europy. Obok spektakli operowych i musicalowych, Opera zaprasza także na koncerty symfoniczne, przedstawienia, spektakle dla dzieci. Sprawdź aktualny repertuar!

Kwiecień-wrzesień
Maratony Kresowe

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB to seria zawodów dla zawodników i amatorów, odbywających się w najpiękniejszych rejonach województwa.

Turystyka
12 rzeczy, za które pokochasz Podlaskie

W tym sezonie odwiedź region, w którym znajdziesz spokój, ciszę, niezatłoczone szlaki oraz… co najmniej 12 innych rzeczy, za które pokochasz Podlaskie!


Maj w Podlaskiem

Podlaskie w rozkwicie! Niespieszny, majowy weekend warto spędzić w Regionie Puszczy Białowieskiej. To właśnie teraz pierwotna puszcza zachwyca tysiącem odcieni zieleni i wręcz ogłusza śpiewem ptaków. A po drodze – nasyć oczy przestrzenią. 

Maj w Podlaskiem
W Podlaskiem żyje
największa w Polsce społeczność prawosławna.
Odwiedź nas