Podlaskie. Zasilane Naturą - Maj 2023

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Maj 2023

14 maja 2023
PKO Białystok Półmaraton

10. edycja PKO Białystok Półmaratonu. Czeka nowa trasa i nowa akcja Kibice na Medal, przygotowana przez Województwo Podlaskie – partnera wydarzenia.

13 maja 2023
Noc Muzeów

Poznaj bliżej podlaskie muzea podczas Ogólnopolskiej Nocy Muzeów. Z roku na rok przyłącza się do niej coraz więcej organizacji i instytucji!

14-19 maja 2023
XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki pod hasłem „Nauka to więcej niż wiedza!” to wielkie święto podlaskich uczelni oraz instytucji popularyzujących naukę.

14 maja 2023
Piknik Funduszy Europejskich

Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki zaprasza na Piknik w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Czeka mnóstwo bezpłatnych atrakcji!

od września 2023
Nowy sezon w Teatrze Dramatycznym

W programie m.in. sztuki znane białostockiej publiczności jak „Pomoc domowa”  i „Landschaft”. Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku  zaprasza do spotkań poza  siedzibą przy ul. Elektrycznej, gdzie trwa remont.

cały sezon
Odwiedź podlaskie parki narodowe

Zanurz się w królestwie natury – zaplanuj odwiedziny w podlaskich parkach narodowych: Biebrzańskim, Narwiańskim, Wigierskim lub Białowieskim.

cały sezon
Na rower: Green Velo!

Przez Podlaskie biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zaplanuj wyprawę i poznaj najbardziej malownicze podlaskie trasy! 

Turystyka
Podlaskie z dziećmi

Zabierz najmłodszych na spotkanie ze światem podlaskiej natury, kultury i historii. Odkryjcie, że powody do zachwytu można znaleźć nie tylko na drugim końcu świata!

Kuchnia
Produkty regionalne. Jakość z natury

Znajdź lokalne produkty od sprawdzonych wytwórców, którzy czerpią z najlepszych tradycji i opierają się na lokalnych, naturalnych produktach. Oto najcenniejsze skarby podlaskiej spiżarni.


Maj w Podlaskiem

Podlaskie w rozkwicie! Niespieszny, majowy weekend warto spędzić w Regionie Puszczy Białowieskiej. To właśnie teraz pierwotna puszcza zachwyca tysiącem odcieni zieleni i wręcz ogłusza śpiewem ptaków. A po drodze – nasyć oczy przestrzenią. 

Maj w Podlaskiem
Białostocki Park Naukowo-Technologiczny
jest pierwszym w Polsce Wschodniej
certyfikowanym parkiem technologicznym.
Odwiedź nas