Podlaskie. Zasilane Naturą - Lipiec 2023

Zaplanuj rok w Podlaskiem

Lipiec 2023

1 lipca 2023
Szlakiem murali na rowerze

Podlaski Instytut Kultury zaprasza na przejazd rowerowy szlakiem podlaskich murali. Szczegóły i rejestracja na stronie PiK.

2 lipca 2023
III Piknik Podlaskich Parków Narodowych i Krajobrazowych

Wszystkie podlaskie parki narodowe i krajobrazowe w jednym miejscu: w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Zapraszamy na spotkanie ze skarbami natury, ale też kuchnią i rękodziełem regionu. Wstęp wolny.

1-22 lipca 2023
Festiwal Między Wierszami

Teatr Wierszalin zaprasza na wielkie święto kultury blisko natury. Spektakle, premiery, spotkania, rozmowy o literaturze, happeningi, koncerty – to wszystko w magicznym Supraślu.

6-8 lipca 2023
Suwałki Blues Festival

Zakochaj się w muzyce i krajobrazach Suwalszczyzny podczas jednego z największych w Polsce festiwali bluesowych – Suwałki Blues Festival.

21-22 lipca 2023
Festiwal Czeremcha

Pełen energii Festiwal Wielu Kultur i Narodów w przygranicznej miejscowości Czeremcha, a podczas niego: koncerty, warsztaty, spektakle, filmy, wystawy, rękodzieło i kuchnia regionalna.

 

29 lipca 2023
Święto Sabantuj w Kruszynianach

Odwiedź tatarską wieś Kruszyniany podczas tradycyjnego ,,święta pługa” – weź udział w atrakcjach, poznaj bliżej kulturę Tatarów i skosztuj wyjątkowych potraw.

30 lipca 2023
Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym

Na rzece Netta w Augustowie ponownie pojawią się setki osobliwych pływających konstrukcji. To jedna z najbardziej widowiskowych imprez w regionie. 

22 lipca - 6 sierpnia 2023
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Wertep

Zapraszamy na wyjątkowy, pełen pasji i dobrego, szalonego aktorstwa wędrowny festiwal teatralny Wertep. Start w Drohiczynie 22 lipca, a finał w Hajnówce 6 sierpnia.

całe lato
Lato w Ośrodku Szelment

Park wodny, gondola, wyciąg nart wodnych, plaża z palmami – Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji (WOSiR) Szelment na malowniczej Suwalszczyźnie przygotował wiele atrakcji na sezon letni.

do 9 września 2023
Podlaskie Kino Plenerowe

Bezpłatne projekcje filmowe na świeżym powietrzu w 15 miejscowościach regionu, przez całe lato.

30 lipca 2023
Swim Run Fun w Suwałkach

Wyjątkowe zawody w dwóch sportowych dyscyplinach – bieganiu i pływaniu. Dla uczestników i kibiców w każdym wieku. Zapraszamy do zapisów!

Lipiec / sierpień / wrzesień
Maratony Kresowe 2023

Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB to seria zawodów dla zawodników i amatorów, odbywających się w najpiękniejszych rejonach województwa.

Turystyka
Podlaskie z dziećmi

Zabierz najmłodszych na spotkanie ze światem podlaskiej natury, kultury i historii. Odkryjcie, że powody do zachwytu można znaleźć nie tylko na drugim końcu świata!

do września 2023
Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Muzeum zaprasza na dwie nowe wystawy: „Rezydencje w zieleni” – prace wybitnych polskich malarzy, przedstawiające nastrojowe krajobrazy z motywem dworów i pałaców. Druga ekspozycja to podsumowanie 50-lecia pracy muzeum.

całe wakacje
Tarasy Opery i Filharmonii Podlaskiej

Opera zaprasza na spacery po dachu gmachu z tarasem widokowym, skąd można zobaczyć przepiękną panoramę Białegostoku. Bilety do kupienia w kasach biletowych w foyer OiFP.

cały sezon
Na rower: Green Velo!

Przez Podlaskie biegnie najdłuższy odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Zaplanuj wyprawę i poznaj najbardziej malownicze podlaskie trasy! 

czerwiec-lipiec 2023
Noc Kupały

Poczuj prawdziwą magię podczas najkrótszych nocy w roku i święta Nocy Kupały. W tym roku uroczystości odbędą się m.in. na polanie Pólko obok Supraśla (16-21 czerwca) i w Dubiczach Cerkiewnych nad Zalewem Bachmaty (15 lipca).

Turystyka
Skarby Wschodu. Podlaskie na weekend

Niecodzienne atrakcje czekają w dalekich krajach? Sprawdź, jakie możliwości otwierają się na Wschodzie! Niesamowite miejsca, spotkania i przeżycia – wszystko przed Tobą.


Lipiec w Podlaskiem

Spędź wakacje blisko natury: wędrując po lesie, eksplorując podlaskie parki narodowe, przemierzając rowerem wzgórza Suwalszczyzny. Sprawdź też wydarzenia w regionie – czeka Cię mnóstwo niezapomnianych przeżyć!

Lipiec w Podlaskiem
W Podlaskiem znajduje się
największa w Polsce świątynia prawosławna:
Cerkiew Świętego Ducha w Białymstoku
Odwiedź nas