Podlaskie. Zasilane Naturą - Sebastian Nietupski
Sebastian Nietupski

Tu żyję, tu pracuję

Sebastian
Nietupski

Kotniz, firma założona przez Zdzisława Nietupskiego – ojca Sebastiana – istnieje od 40-lat. Produkuje wysokiej jakości akcesoria jachtowe, w tym ręcznie polerowane elementy ze stali nierdzewnej. Swoje wyroby nazywają „biżuterią” jachtową. Dziś zdobi ona już tysiące luksusowych łodzi pływających po morzach i oceanach całego świata.

Precyzja i jakość

Motto firmy brzmi: “Kotniz – the jeweler of marine hardware”. Swoje wyroby nazywają „biżuterią”, w którą mogą przystrajać się luksusowe łodzie z całego świata. Akcesoria do łodzi motorowych i żaglówek Kotniz tworzy przede wszystkim dla klientów indywidualnych, stoczni oraz kontrahentów z zagranicy – Niemiec, Francji i innych krajów europejskich. Aż 95% produkcji przeznaczane jest na eksport.

Z łódzkiej filmówki do biznesu jachtowego

Sebastian Nietupski – dziś prezes zarządu Kotniz i Prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych – jest dyplomowanym magistrem sztuki po łódzkiej filmówce. Zdecydował się jednak wrócić w rodzinne strony, by zająć się firmą. Ukończył również studia podyplomowe – Zarządzanie Przedsiębiorstwem na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i, jak sam przyznaje, szerokie i różnorodne wykształcenie często pomaga mu w podejmowaniu biznesowych decyzji.

Podlaskie, a potem cały świat

Kotniz rozwija się wraz z sukcesami prywatnych stoczni. Dziś elementy produkowane w Zaściankach pod Białymstokiem pływają po wszystkich oceanach świata. W 2017 roku Sebastian Nietupski w imieniu całej branży jachtowej odebrał tytuł Ambasadora Podlaskiej Gospodarki.

Podlasie, jak sama nazwa wskazuje jest nieoczywistym miejscem do rozwijania firmy działającej w branży jachtowej! A jednak właśnie tutaj są warunki, by tworzyć najwyższej klasy produkty, które pływają na wszystkich oceanach. Mamy świetnych fachowców, dobrą infrastrukturę i przede wszystkim wyjątkowy klimat. Moi kontrahenci, z całego świata, którzy odwiedzają naszą fabrykę, wyjeżdżają szczerze zachwyceni naszą gościnnością, rodzinnym stylem życia i prowadzenia firmy. Podlaski luz sprzyja rozwojowi. Można spokojnie realizować zamierzone cele i z pasją udoskonalać swój produkt.

Odwiedź nas