Podlaskie. Zasilane Naturą - Cezary Chwicewski, Jędrzej Dondziło
Cezary Chwicewski, Jędrzej Dondziło

Tu żyję, tu pracuję

Cezary Chwicewski,
Jędrzej Dondziło

Twórcy Up To Date Festival, jednego z najważniejszych festiwali muzyki elektronicznej w Polsce. Cezary to  dyrektor kreatywny festiwalu, współtwórca marki Pozdro Techno. Jędrzej – DJ Dtekk – to dyrektor programowy festiwalu i człowiek-instytucja polskiej sceny elektronicznej.

Z miłości do muzyki

„Zaczęliśmy robić festiwal jako grupa znajomych” – podkreślają twórcy. Pierwsza edycja odbyła się w 2010 roku. Od tamtej pory Up To Date na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń kulturalnych stolicy województwa, zyskując tysiące fanów przyjeżdżających tu z całej Polski i z zagranicy.

Eksplozja kreatywności

Festiwal rok po roku wyróżnia starannie dobrany, progresywny lineup. To dzieło Jędrzeja, który w tym względzie nie uznaje kompromisów. Festiwal słynie również z oryginalnych, nagradzanych działań promocyjnych, za którymi stoi Cezary. Spoty festiwalu są wyczekiwanie niemal na równi z programem artystycznym, wyznaczając nowe standardy promocji wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Inne oblicze regionu i miasta

Up To Date początkowo odbywał się na terenie magazynów wojskowych “Węglowa”, później był Stadion Miejski, a także przestrzenie Opery i Filharmonii Podlaskiej i Pałacu Branickich. Festiwal ma nie tylko wymiar artystyczny, ale też przyczynia się do promocji Białegostoku i regionu – co roku przyciąga ponad 3000 osób spoza województwa. W 2015 roku zdobył tytuł Turystycznej Marki Roku.

Żyjemy w pięknym województwie, mamy wspaniałe miasto, dlatego ludzie chcą tu przyjeżdżać. Są na świecie inne miejsca, ale tu jest przestrzeń na myśli. A to jest potrzebne do pracy na meta poziomie, wymagającej skupienia i niezakłóconej niczym atmosfery.

Cezary Chwicewski

Niewiele mi brakuje na Podlasiu – za to brakuje mi go bardzo, gdy jestem w podróży. Istnieje tu niespotykana równowaga pomiędzy zawodowymi możliwościami, a warunkami na ich spokojne przeżywanie. Mogę się tu realizować, nie podpisując cyrografu na życie w pędzie.

Jędrzej Dondziło
Odwiedź nas