Podlaskie. Zasilane Naturą - Adam Zdanowicz
Adam Zdanowicz

Tu żyję, tu pracuję

Adam
Zdanowicz

Założyciel największej polskiej pracowni rowerów customowych. To jego rowery mają Slash z Guns N' Roses, Michał Szpak czy Aleksander Milwiw-Baron. Zdobywca najważniejszej nagrody na światowej wystawie rowerów w Las Vegas.

Pasja i sukces

Założyciel największej polskiej pracowni projektowo-wykonawczej rowerów customowych. Każdy rower marki Mad Bicycles wykonywany jest ręcznie – nie ma dwóch identycznych. Na jego rowerach jeżdżą gwiazdy polskiej estrady i światowej sławy artyści. To jego rowery ma Slash z Guns N' Roses, Michał Szpak czy Aleksander Milwiw-Baron. W 2019 roku zdobył rowerowego “Oscara” – pierwszą nagrodę na światowej wystawie rowerów w Las Vegas.

Zasilany naturą

Jak sam mówi, jest lokalnym patriotą, który stawia na oryginalność koncepcji połączoną z tradycją. Swoim klientom daje więcej niż perfekcyjnie skonstruowane dwukołowce. Stara się im dostarczyć niespotykane doświadczenia, przemycając w nich inspiracje podlaską sztuką ludową i naturą.

Adasie! Wszystko się da

Mówi, że rowery to jedynie medium dla jego kreatywności. Spełnia się jako fotograf, wizjoner i reżyser niezależnych krótkich filmów. Jest konstruktorem pierwszego na świecie roweru z lodu – podlaskiego lodu – i jednocześnie twórcą filmu „Of Water and Wheels” opowiadającego jego historię. O tym, co popycha go do działania i o prowadzeniu niekonwencjonalnego biznesu chętnie opowiada na spotkaniach z młodzieżą i przedsiębiorcami. Udowadnia, że wszystko się da.

Mieszkam na Podlasiu, tu widzę swoją przyszłość. Dla mnie “Polska B” to Polska Bogata. Między innymi w różnorodność. A różnorodność to nieskończone źródło inspiracji.

Odwiedź nas