Podlaskie. Zasilane Naturą - Aleksandra Krasnodębska-Gwardzik
Aleksandra Krasnodębska-Gwardzik

Tu żyję, tu pracuję

Aleksandra
Krasnodębska-Gwardzik

Od kilku lat pod marką SVOJE tworzy naturalne kosmetyki na bazie lokalnych surowców. Podlaskie mydła, pilingi i oleje wytwarzane są wg autorskich receptur, ręcznie. Każdego dnia Ola pracuje wraz z tatą Krzysztofem i mężem – Piotrem.

Skarby ziemi podlaskiej

Receptury tworzy samodzielnie – każda z nich jest starannie opracowywana i sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa. Wszystkie produkty wytwarzane są ręcznie, w niewielkich partiach – dzięki temu kosmetyki są zawsze świeże. Powstają na bazie olejów roślinnych, naparów i macerat ziołowych. Bestsellery stworzone ze skarbów ziemi podlaskiej to Mydło Żubrowe i Serum Konopne z trawą żubrową. Pozostałe produkty zawierają m.in. miód, zioła, wosk pszczeli, pochodzące od lokalnych producentów z regionu.

Korzenie w tradycji

Do historii regionu nawiązuje logo SVOJE, stworzone w oparciu o słowiański symbol oznaczający „pieśń miłosną”. Symbol ten zachował się do dziś dzięki ludowej sztuce hafciarskiej – hafciarki, często niepiśmienne, wzorami wyrażały swoje emocje. Oprócz opakowań kosmetyków SVOJE, motyw ten można spotkać także w podlaskich cerkwiach – na tradycyjnych ręcznikach obrzędowych.

Dobre, bo z Podlasia

Dziś SVOJE ma zamówienia z różnych zakątków Polski, wysyła też za granicę. Produkty można kupić także w małych drogeriach, sklepikach ze zdrową żywnością, a nawet w wybranych showroomach z polskim dizajnem. Klienci doceniają skład, właściwości i pochodzenie z regionu, który słusznie kojarzy się z czystym powietrzem i nieskażoną naturą.

„Firmę założyłam w Białymstoku po przeprowadzce z Poznania, gdzie wraz z mężem mieszkaliśmy przez 5 lat. W produkcji naturalnych kosmetyków logiczny był wybór miejsca, gdzie natura jest wokół i gdzie mam dostęp do wysokiej jakości nieprzetworzonych produktów. Moim marzeniem było stworzenie firmy rodzinnej – jestem szczęśliwa, że udaje się je realizować w moim rodzinnym mieście.”

Odwiedź nas